NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY ZE ŚWIATA ZEGARKÓW

Czy Mi Band 7 ma NFC? Porównanie funkcji różnych modeli Xiaomi!

W świecie opasek fitness Xiaomi Mi Band stały się jednym z najpopularniejszych wyborów. Są przystępne cenowo, a jednocześnie oferują mnóstwo przydatnych funkcji. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego urządzenia i zależy Ci na NFC, dobrze trafiłeś! W tym artykule sprawdzimy, czy Mi Band 7 posiada technologię NFC oraz porównamy różne modele Xiaomi pod kątem tej funkcji i innych!

Czy Mi Band 7 ma NFC?

Wiem, że wszyscy są podekscytowani przyjściem nowego modelu Xiaomi Mi Band, ale na dzień dzisiejszy, Mi Band 7 nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony na rynek przez Xiaomi, więc nie można z całą pewnością stwierdzić, czy Mi Band 7 ma NFC. Zwłaszcza, że w różnych regionach dostępne są różne warianty opasek z różnymi funkcjami. W każdym razie, możemy spojrzeć na poprzednie modele i sprawdzić, czy oferowały one funkcję NFC oraz jakie inne funkcje były dostępne.

Porównanie NFC w różnych modelach Mi Band

Począwszy od czy Mi Band 3 ma GPS – niestety muszę Cię zmartwić – Mi Band 3 nie posiada wbudowanego modułu GPS. Co jednak z NFC? Ani Mi Band 3, ani Mi Band 4 nie oferowały technologii NFC w swoim standardowym wydaniu.

Jest jednak pewne „ale”. W Chinach Xiaomi wprowadziło specjalne edycje Mi Band 3 i Mi Band 4 z wbudowanym NFC, które można było wykorzystać do płatności czy komunikacji miejskiej. Problem w tym, że te funkcje są zazwyczaj ograniczone tylko do Chin kontynentalnych.

Czy Mi Band 5 ma NFC?

Jeśli chodzi o czy Mi Band 5 ma NFC, sytuacja jest nieco inna. Model ten oferuje specjalną wersję z NFC dla chińskiego rynku, ale według nieoficjalnych informacji, również globalna wersja (tzw. Mi Smart Band 5) ma NFC. Należy pamiętać, że możliwości NFC w Mi Band 5 mogą i tak być ograniczone do niektórych krajów czy usług.

A co w przyszłości? Czy Mi Band 8 ma NFC?

Podobnie jak w przypadku Mi Band 7, jeszcze nie mamy oficjalnych informacji na temat czy Mi Band 8 ma NFC, ale biorąc pod uwagę, że Xiaomi stopniowo wprowadza tę technologię do swoich urządzeń, możemy przypuszczać, że również w kolejnych modelach Mi Band znajdziemy NFC – przynajmniej w dedykowanych wersjach.

Podsumowując

Na tę chwilę możemy z całą pewnością stwierdzić, że Mi Band 5 posiada wersję z NFC zarówno dla Chin, jak i dla niektórych krajów poza nimi. Jeśli chodzi o Mi Band 7 i Mi Band 8, musimy jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenia ze strony Xiaomi, ale można oczekiwać, że również te modele będą oferować NFC w przynajmniej jednym wariancie. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy funkcje NFC będą kompatybilne z usługami w Twoim kraju, przed zakupem opaski.

Refleksje na temat NFC i GPS w opaskach Mi Band

W dobie rosnącej popularności technologii NFC, wiele osób zadaje sobie pytanie, które z opasek Xiaomi Mi Band posiadają te funkcje. Oto krótkie zestawienie informacji na temat popularnych modeli:

  • Mi Band 3: brak GPS, NFC dostępne tylko w specjalnej edycji dla Chin.
  • Mi Band 4: brak NFC w standardowej wersji, dostępne tylko w specjalnej edycji dla Chin.
  • Mi Band 5: NFC dostępne zarówno w chińskiej, jak i niektórych globalnych wersjach, ale z ograniczeniami w kompatybilności usług.
  • Mi Band 7 i 8: brak oficjalnych informacji, ale można przypuszczać, że będą dostępne warianty z NFC.

Rozważając zakup opaski Xiaomi Mi Band z NFC, warto mieć na uwadze, że dostępność i kompatybilność tej funkcji może różnić się w zależności od modelu i regionu. Warto śledzić oficjalne ogłoszenia Xiaomi, mając na uwadze, iż przyszłe modele mogą poszerzać ofertę wbudowanego NFC oraz GPS w swojej ofercie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *