NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY ZE ŚWIATA ZEGARKÓW

Co warto wiedzieć o farbach do włosów bez amoniaku?

Proces wyboru idealnej farby do włosów to z pewnością nie lada wyzwanie dla kobiety. Oczywiście z farbowania włosów korzystają także mężczyźni, jednakże to właśnie płeć piękna ma większe rozeznanie w tym temacie. Na uznanie zasługują niezawodne farby do włosów bez amoniaku, które warto poznać bliżej już teraz! Czym wyróżniają się takie produkty? Co powinniśmy wiedzieć przed wyborem?

Czy farbowanie szkodzi włosom?

Z pewnością przed farbowaniem włosów zastanawiamy się nad tym, czy takie rozwiązanie nie zaszkodzi kondycji naszej fryzury. Faktem jest, że nie zawsze musimy martwić się pogorszeniem stanu kosmyków, zwłaszcza gdy zaufamy specjalistom i oddamy się w ich ręce. Z kolei w sytuacji, gdy będziemy korzystać z nieodpowiednich farb i nie zadbamy o fryzurę po koloryzacji, musimy liczyć się ze zniszczeniami włosów. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów w kiepskim stanie, na początku zadbajmy o ich kondycję, odżywienie i regenerację, a potem możemy rozważyć farbowanie. Z pomocą przychodzą nieocenione farby do włosów bez amoniaku, wykazujące wiele pożądanych właściwości. Sprawdźmy zatem, czym cechują się takie kosmetyki do włosów!

Farby do włosów bez amoniaku

Okazuje się, że farby bez amoniaku są dostępne na rynku już od wielu lat. Nie każdy jednak wie, jak one działają i czym różnią się od tradycyjnych produktów do koloryzacji włosów. Mechanizm działania farb bez amoniaku jest tak samo skuteczny, jak tych z amoniakiem! Amoniak w tym przypadku jest zastępowany łagodniejszą substancją, która nie wykazuje drażniących właściwości. Jeśli zauważymy, że farba z amoniakiem wywołuje podrażnienie, koniecznie wybierzmy propozycje bazujące na innych substancjach.

Kolejna różnica pomiędzy zwykłymi farbami, a tymi bez amoniaku, dotyczy wypłukiwania się koloru i pokrywania odrostów oraz siwych włosów. Niektórzy uważają, że farby z amoniakiem mogą utrzymywać się dłużej na włosach, jednak nie zawsze tak jest.

Farby bez amoniaku z pewnością nie zniszczą naszych kosmyków i pozwolą je zachować w nienagannym stanie. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które borykają się ze zniszczonymi, rozdwojonymi i suchymi włosami oraz pragną przeprowadzić koloryzację w domu lub w salonie fryzjerskim. W takich farbach zamienniki amoniaku znacznie mniej oddziałują na nasze włosy i powodują dużo mniejsze zniszczenia! Nic więc dziwnego, że farby do włosów bez amoniaku są coraz chętniej wybierane przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku.

Gdzie znaleźć farby do włosów bez amoniaku?

Zakup farby do włosów bez amoniaku nie jest trudnym zadaniem. Takie produkty czekają na nas w wielu drogeriach, sklepach internetowych, czy nawet w aptekach! Pamiętajmy o tym, aby zawsze wybierać dobre jakościowo propozycje znanych marek, bazujące na sprawdzonym i skutecznym składzie. Jeżeli nie do końca wiemy, jaka farba do włosów sprosta naszym oczekiwaniom, skorzystajmy z profesjonalnej pomocy sprzedawców w sklepach i wybierzmy to, czego potrzebujemy. Tak szeroka oferta producentów sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *