NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY ZE ŚWIATA ZEGARKÓW

Zalety zróżnicowanego asortymentu pasków do zegarków

Nie ma znaczenia, czy masz klasyczny, czy sportowy zegarek, odpowiednio dobrany pasek zmieni Twój stary zegarek w elegancki, modny dodatek. Producenci przygotowali zróżnicowaną ofertę pasków do zegarków, gdzie z pewnością każdy może wybrać właściwy dla siebie.

Paski do zegarków typu NATO

Paski do zegarków typu NATO to klasyczne paski do zegarków produkowane z różnych materiałów, choć znane są głównie z tego, że są wykonane z nylonu. Pasek nie jest dwuczęściowy, ale składa się z elementu, który jest przewleczony przez wsporniki na spodzie koperty. Dzięki wysokiej jakości wyrobu paski typu NATO od dawna są używane w zegarkach nurkowych i innych zegarkach używanych podczas czynności wymagających wytrzymałego paska. 

Wspaniałą rzeczą w paskach typu NATO jest to, że bardzo łatwo je zmienić i dostosować do ubioru i rodzaju aktywności. Prawdopodobnie dlatego ten rodzaj pasków do zegarków stał się tak popularny w ostatnich latach. Paski do zegarków typu NATO charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia i zmienne warunki pogodowe.

Paski do zegarków typu ZULU

Paski typu ZULU, zwane także paskami wojskowymi, są podobne do pasków NATO, z tym wyjątkiem, że paski typu ZULU mają grubszy materiał tekstylny, co zwiększa ich trwałość. Produkowane są również w wersjach z kilkoma szlufkami. Paski typu ZULU są wytwarzane także z innych materiałów na nieco bardziej eleganckie okazje, podczas gdy paski nylonowe są bardziej odpowiednie do zakładania podczas pływania i treningu. Ten rodzaj paska do zegarka można łatwo zmienić, aby dopasować go do koloru ubrania i okazji.

Bransoletki do zegarków typu MESH

Bransoletka typu MESH z siatki to bransoletka do zegarka złożona z małych metalowych pierścieni. Małe pierścienie tworzą razem metalową siatkę, która sprawia, że bransoletka, pomimo swojej wagi jest elastyczna i wygodna. Siatkowe bransoletki typu MESH najlepiej nadają się do bardziej szykownego stylu i prestiżowych spotkań. Są stylowe i często wykonuje się je ze szlachetnej stali, co zwiększa ich trwałość.

Gumowe paski do zegarków

Gumowe paski do zegarków są wykonane z niedrogiego i trwałego materiału, dobrze nadają się dla osób korzystających z aktywności fizycznej, takiej jak pływanie i ćwiczenia. Często są dostępne w pięknych kolorach i zwykle są ulubionym paskiem do zegarków, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Gumowe paski do zegarków zwykle są zaopatrzone w zapięcia quick release, co pozwala na szybką i wygodną wymianę paska.

Skórzane paski do zegarków

Skórzane paski do zegarków reprezentują klasyczny rodzaj pasków, które nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością. Skóra to trwały materiał, który z czasem nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza jeśli lubisz styl vintage. Zegarki ze skórzanym paskiem są uważane za najlepszą opcję, jeśli zwykle ubierasz się bardziej formalnie lub wybierasz się na ważne spotkanie. Skórzane paski do zegarków są oferowane w dużej gamie kolorystycznej, w klasycznych kolorach, czarnym lub brązowym lub w śmielszych zestawieniach kolorystycznych, głębokiej zieleni lub czerwieni.