NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY ZE ŚWIATA ZEGARKÓW

Polar Grit X – nowy topowy zegarek Polar.

Fiński producent zaawansowanych zegarków do ćwiczeń Polar, rzuca wyzwanie Garminowi, wprowadzając na rynek Polar Grit X – zegarek stworzony dla entuzjastów outdooru.
W komunikacie prasowym firma stwierdza, że Grit X został zaprojektowany, aby sprostać najtrudniejszym warunkom i ma amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G), ale ma również niską wagę 64 gramów.

Polar Grit X ma te same funkcje Smart Coaching, które zostały wprowadzone z Polar Ignite latem ubiegłego roku, takie jak Running Power, FitSpark, Nightly Recharge, Sleep Plus Stages, Running Power, Serene i Training Load Pro, i ma kilka ekscytujących wiadomości w FuelWise, Hill Splitter i wsparcie dla planowania trasy Komoot.

Uzyskaj porady żywieniowe

FuelWise to nowość Polar, która ma na celu dostarczenie użytkownikowi spersonalizowanych i automatycznych przypomnień o odżywianiu i uzupełnianiu wody potrzebnych do utrzymania równowagi energii i płynów podczas sesji.

Hill Splitter wykrywa i dostarcza szczegółowy raport na temat segmentów rosnących i spadających podczas sesji treningowej. Według Polar sportowcy uzyskają lepszy wgląd w intensywność treningu i nauczą, jak zwiększyć tempo na różnych etapach.

Komoot to usługa, w której użytkownicy mogą tworzyć i planować trasy, niezależnie od tego, czy jeżdżą rowerem po drodze, w terenie, czy wędrują po górach. Dane, które możesz synchronizować, między innymi z nowym Polar Grit X do nawigacji bezpośrednio na zegarze. Polar sprawił też, że prognozy pogody są bardziej dostępne w zegarze treningowym „w celu łatwiejszego planowania i aktualizacji wraz ze zmianą warunków”.

Uruchomiony teraz

Komunikat prasowy nie opisuje szczegółowo specyfikacji Grit X, ale ujawnia, że żywotność baterii zegarka wynosi 40 godzin ciągłego treningu z GPS i pomiarem tętna z nadgarstka oraz do 100 godzin dzięki wielu opcjom oszczędzania energii.

Obudowa zegarka ma 47 milimetrów, co sprawia, że jest mniej więcej tego samego rozmiaru co 46 milimetrowy Polar Vantage V, a ekran mierzy 1,2 cala i ma rozdzielczość 240 x 240 pikseli.